DALŠÍ SLUŽBY

Air Flow
Air flow neboli pískování slouží k odstranění zevních pigmentací zubů a měkkých nánosů jako je zubní plak. Přístroj pracuje na principu pod tlakem tryskající směsi vody, vzduchu a jemného leštícího prášku. Důkladně vyčistí i hůře dostupná místa jako jsou jamky, rýhy a mezizubní prostory. Pískování se doporučuje před bělením zubů, před, během i po ortodontické léčbě, před zhotovením protetických prací, či pečetěním fisur. Pískovat lze i okolí zubních implantátů, nebo poddásňové prostory u parodontologických pacientů. Zvýšená pigmentace se vyskytuje u kuřáků, u pacientů, kteří častěji požívají potraviny a nápoje s vyšším obsahem pigmentů (káva, čaje, červené víno…), při léčbě fixním ortodontickým aparátem a při dlouhodobějším užívání zubních past, nebo ústních vod s obsahem chlorhexidin diglukonátu.

Pečetění fisur
Pečetění fisur je účinná a bezbolestná preventivní metoda, při které se zaplní hluboké fisury zubů (mezihrbolkové rýhy na žvýkacích ploškách třenových zubů a stoliček), tím dojde k utěsnění těžko dostupných a hůře čistitelných míst, ve kterých při ulpívání zubního povlaku vznikají zubní kazy. Jedná se o jednoduchou techniku, při které nedochází k zásahu do zdravého zubu, nevyžaduje vrtání a nenese s sebou žádná rizika. Zákrok se doporučuje především u dětí při prořezávání stálých zubů s hlubokými fisurami, které nejsou postiženy zubním kazem. Pečetění by mělo být součástí dalších preventivních úkonů jako je fluoridace zubů, správná domácí i profesionální ústní hygiena.

Aplikace dentálních šperků
Jedná se o estetický, bezbolestný zákrok, který dokáže rozzářit Váš úsměv. Na výběr je řada klenotů různých tvarů, barev a velikostí od decentních, až po více výrazné. Nejčastěji se šperky aplikují na horní postranní řezáky, což není podmínkou a je možné je aplikovat téměř kamkoliv, kde pacientovi nevadí do skusu. Před samotnou aplikací je nezbytné pečlivé očistění a příprava povrchu zubu. K aplikaci se používají speciální dentální adheziva, která vytvoří pevné spojení šperku se zubním povrchem (podobné jako při lepení fixních ortodontických aparátů). Nakonec se okolí zubního šperku zahladí a vyleští. Takto aplikované šperky nijak nepoškozují zubní sklovinu ani okolní tkáně. Šperk může na zubech vydržet několik měsíců. Nevyžaduje žádnou speciální péči a jeho životnost je ovlivněna především mechanickým namáháním při ukusování potravy. Pokud se rozhodnete kamínek vyměnit či sundat, lze jej jednoduše sejmout, aniž by došlo k poškození zubní skloviny.

MUDr. Jan Šrubař - stomatochirurgie / Křižná 857, 757 01, Valašské Meziříčí / tel.: +420 608 890 030 / zubni.hygiena@email.cz