DENTÁLNÍ KOSMETIKA

Našim pacientům dále nabízíme i vhodné dentální produkty jako jsou zubní i mezizubní kartáčky, zubní pasty nebo ústní vody a spreje.
Aktuální nabídku včetně cen naleznete ke stažení ZDE.

Zubní kartáčky
Zubní kartáček je nejdůležitější pomůckou k čištění zubů. Správným používáním je možné odstranit velkou většinu plaku. Existuje velké množství různých typů a zdaleka ne každý je vhodný pro všechny. Při výběru zubního kartáčku je vhodné postupovat individuálně, nejlépe na základě doporučení zubního lékaře či dentální hygienistky. Obecně lze doporučit spíše kartáčky měkčí, s rovnými vlákny. Elektrické zubní kartáčky mohou velmi výrazně zlepšit ústní hygienu, je však důležité vybrat správný typ. V naší ordinaci doporučujeme kartáčky sonické. Jednosvazkové zubní kartáčky slouží k vyčištění hůře dostupných míst a jsou většinou doporučovány na základě individuálního vyšetření.

Mezizubní kartáčky
Mezizubní kartáčky jsou určeny pro čištění mezizubních prostor. Doplňují tedy funkci klasických zubních kartáčků, které se do mezizubních prostorů často nedostanou. Důležité je zvolit zejména správnou velikost a tvar pracovní části.

Zubní pasty
Různé zubní pasty se liší zejména obsahem fluoridů, abrazivitou, případně schopností zuby v menší míře bělit. Ani ta nejlepší zubní pasta nedokáže vyvážit nedůslednost mechanického čištění kartáčkem.

Ústní vody
Na trhu je dnes k dispozici velké množství ústních vody. Význam mají ústní vody s obsahem fluoridů u pacientů s prokázanou zvýšenou kazivostí zubů. Dále pak ústní vody, které dokážou potlačit tvorbu plaku chemickou cestou (vody obsahující chlorhexidin či cetylpyridinium chlorid ). Tyto ústní vody se doporučují jako krátkodobá podpůrná léčba parodontitidy. Rovněž také při stavech, kdy je dočasně znemožněno správné čištění pomocí zubního kartáčku – např. po chirurgických zákrocích v ústech (v tomto případě většinou ale až od druhého dne po zákroku). Žádné ústní vody nedoporučujeme používat dlouhodobě. Speciální kapitolou jsou pak ústní vody určené k léčbě chorob sliznice dutiny ústní (způsob užití těchto vod je vždy nutno konzultovat s lékařem)

MUDr. Jan Šrubař - stomatochirurgie / Křižná 857, 757 01, Valašské Meziříčí / tel.: +420 608 890 030 / zubni.hygiena@email.cz